وحید تکرو
منتشر شده در

مجسمه فرشته جبرئیل در آسمان میدان قهرمانان

مجارستانعکاسی

––– بازدید
0 دیدگاه
 • نویسنده
  نام
  وحید تکرو
 • بالای ستون وسط میدان قهرمانان، مجسمه ای وجود دارد. این مجسمه که باعث شده بود دقایقی به آن خیره شوم و در فکر فرو بروم مجسمه جبرئیل است؛ در دست راستش تاج مقدس مجارستان و در دست چپش صلیب مسیح را نشان می دهد. برداشت های زیادی میتوان از این مجسمه کرد، مثلاً مجسمه ساز از دیدگاه من میخواسته این را نشان دهد که جبرئیل از سوی خداوند این تاج مقدس را بر سر لایقان پادشاهی گذاشته است.

  جبرئیل در ادیان ابراهیمی فرشته ای است از سوی خدا که برای رساندن پیام خدا به پیامبران آمده است. از جبرئیل در هر سه دین یهودیت، مسیحیت و اسلام بسیار نقل شده؛ به باور پیروان این دین‌ها، جبرئیل ابراهیم را از آتش نجات داد، موسی را در مبارزه با فرعون حمایت کرد، فرعونیان را در رود نیل مصر غرق کرد، به داوود ساختن زره آموخت، به دانیال نبی تعبیر رؤیا آموخت، زکریا را به زاده شدن یحیی و مریم را به زایش عیسی مژده داد، و قرآن را بر محمد نازل کرد.

  حال نکته اینجاست، اگر جبرئیل امروز میخواست برای پیامبری از سمت خدا پیامی بیاورد، آن پیام چه می توانست باشد؟

  بارها خوانده ام که در اسلام جبرئیل پیام خدا را به امامان می رسانده، و حال در کشورهای عرب چگونه ممکن است نام پادشاهان خود را "امام" خطاب کنند؟ چرا پادشاهان خود را "امام" می دانند؟ آیا آنها پیامی از سمت خدا میگیرند و آیا محتوای این پیام ها قتل عام بوده؟ :) یا اینکه فکر می کنید که این نوعی سوءاستفاده از ادیان الهی است؟

  مکان عکس: میدان قهرمانان، بوداپست، مجارستان

  مکان عکس: میدان قهرمانان، بوداپست، مجارستان

  نمایش در اینستاگرم

  تگ ها

  aroundtheworld

  budapest

  europe

  european

  gabriel

  heroessquare

  hosoktere

  hungarian

  hungary

  instatravel

  love

  magyar

  magyarorszag

  persian

  photography

  solotraveler

  travelblogger

  vahidtakro

  0 دیدگاه

  بارگذاری دیدگاه ها