رستوران توادوری

مادر غذاهای سنتی گرجستان

––– بازدید
[object Object]

رستوران توادوری

+995 593 31 36 11

رستوران توادوریرستوران توادوری Tripadvisor

زبان ها:

گرجی

روسی

انگلیسی

توادوری یک رستوران بسیار محبوب در باتومی است که دارای 3 طبقه با فضای زیاد است. از من و دوستم به گرمی استقبال شد. درست در نزدیکی شهر قدیمی باتومی واقع شده است.

  رستوران توادوری

  فضا

  فضای این رستوران بسیار گرم، صمیمی و بزرگ است. سقف طبقه دوم فضا را برایمان تبدیل به قصری کرده بود که در کمال آرامش می توانستیم غذا بخوریم. به خصوص یک لوستر بزرگ که فضا را به خوبی روشن می کرد.

  خوراکی ها

  ابتدا یک سالاد سنتی گرجستانی با آجیل به ما پیشنهاد دادند، جادوگر در همه جای گرجستان بسیار رایج است و شما نمی توانید آن را دوباره و دوباره سفارش دهید. یک لوستر بزرگ که فضا را به خوبی روشن می کند.

  سالاد گرجی با گردو - وگان

  خاچاپوری روی چوب

  سپس با یک خاچاپوری شگفت‌انگیز (روی منگل) از ما پذیرایی کردند و آن بهترین خاچاپوری بود که خوردیم. باورتون نمیشه چقدر خوبه اگر این نوع خاچاپوری را امتحان نکرده اید، حتماً باید آن را در اینجا در توادوری انجام دهید. فکر می کنم این بهترین خاچاپوری بود که در کل گرجستان داشتم، حتی یک آقایی داشت برای ما خاچاپوری را چهار تکه می کرد. طعم، طعم پنیر و نان تازه را هرگز فراموش نمی کنم. فقط شگفت انگیز ...

  خاچاپوری روی چوب

  اوجاخوری با گوشت گاو

  بعد اوجاخوری با گوشت گاو داشتیم که در گرجستان هم به عنوان غذای اصلی بسیار معروف است. آنها اغلب آن را با گوشت خوک می پزند، اما در اینجا می توانید از مرغ یا گوشت گاو بخواهید. خیلی هم خوشمزه و ترد بود و خیلی تند! اوجاخوری یک غذای گرجی است که از گوشت بریان شده (گوشت خوک، مرغ، بره یا گاو) و سیب زمینی تشکیل شده است. نام این غذا در زبان گرجی به معنای غذای خانوادگی است، بنابراین هر خانواده دستور پخت و تنوع مخصوص به خود را دارد و همه آنها از چاشنی های مختلف برای کباب استفاده می کنند. این غذا را معمولا با تکه هایی از سبزیجات ترشی تزیین می کنند و با همراهی هایی مانند سس تکمالی یا آجیکا سرو می شود.

  اوجاخوری با گوشت گاو

  شکمرولی

  شکمرولی هم داشتیم که شامل قسمت های زیادی از مرغ از جمله گردن بود! این غذا یک غذای مرغوب است که در سس سیر شیری پخته می شود. این غذای مرغ که در اصل از منطقه راچا در شمال غربی گرجستان می آید، در منوی رستوران ها در سراسر کشور و همچنین رستوران توادوری تقریباً در همه جا موجود است. خوب، به سادگی، شمرولی یک غذای مرغ است که در سس شیر سیر پخته می شود. و کاملاً خوشمزه است! این غذای مرغ گرجستانی معمولاً با مرغ جوان یا مرغ کوچکی تهیه می‌شود که با اسپچ کوک شده - همچنین به عنوان پروانه شناخته می‌شود. اگر با این اصطلاح آشنا نیستید، اساساً به این معنی است که ستون فقرات مرغ جدا می شود تا کل مرغ صاف بماند.

  شکمرولی - مرغ در سس خامه ای سیر

  مادر خینکالی

  این مهمترین بخش علاقه من به این رستوران است. در منوی این رستوران چیزی به نام مادر خینکالی وجود دارد که نامش عجیب است و خیلی ها پیشنهاد می کنند. در واقع این غذا یک خینکالی بزرگ است که باردار است. مادری که 10 فرزند دارد، بچه های کوچکی که خینکالی را خیلی راحت می خورند. همچنین مواد آن بسیار تازه، خوش طعم و با کیفیت بود. همچنین مانند خاچاپوری، آقایی با دستان و دستکش تمیز مادر خینکالی را با چاقوی تیز باز می کند.

  خینکالی یک پیراشکی بسیار محبوب در غذاهای گرجستانی است. از دستگیره های پیچ خورده خمیر ساخته شده است که با گوشت و ادویه جات پر شده است. خینکالی را به صورت ساده یا با فلفل سیاه آسیاب شده می خورند. وقتی خینکالی جمع می شود، فیلینگ گوشت نپخته است، بنابراین وقتی پخته می شود، آب گوشت در داخل کوفته گیر می کند. برای آبدارتر کردن خینکالی معمولاً آب گرم یا آبگوشت به گوشت چرخ کرده اضافه می کنند. خینکالی معمولاً ابتدا با مکیدن آب میوه ها در حین خوردن اولین لقمه، مشابه xiaolongbao، مصرف می شود تا از ترکیدن کوفته ها جلوگیری شود. قسمت بالایی، جایی که چین‌ها به هم می‌رسند، سفت است، و قرار نیست خورده شود، بلکه در بشقاب ریخته شود تا کسانی که می‌خورند شمارش کنند که چند عدد مصرف کرده‌اند.

  مادر خینکالی

  به‌عنوان نوشیدنی، می‌خواستیم شراب محلی را امتحان کنیم، و با شراب خشک قرمز خودشان سرو شده‌ایم، که همچنین بسیار خوشمزه است.

  شراب خشک قرمز گرجستان