رستوران هاتساتون

مزه ی ارمنستان

––– بازدید
[object Object]

رستوران هاتساتون

093 13 99 89 / 043 05 08 08

رستوران هاتساتونرستوران هاتساتون Tripadvisor

زبان ها:

ارمنی

روسی

انگلیسی

آشپزخانه ارمنی

دربارهٔ تغذیه ارمنیان از دیرباز و از زمان حکومت پادشاهی آراراتیان اطلاعاتی در دست است. پایه و اساس این شیوه تغذیه را از رشته‌های مختلف کشاورزی می‌توان دانست. در ارمنستان باستان تاکستان‌های بزرگی وجود داشت و پرورش درخت انگور (مو) از اهمیت خاصی برخوردار بود.

حفاری‌های دژ وان، مانازگرد، کارمیربلور و کارخانه شراب‌سازی آرنی-۱، گواه بر این امر هستند. در کنار کار زراعت و مزرعه داری انواع مختلف دامداری‌ها نیز رواج داشت. محصولات مختلف کشاورزی و دامداری همراه با گیاهان طبیعی در دشت‌ها که به صورت خود رو در دسترس مردم سرزمین اَرمن بود. پایه و اساس شیوه خورد و خوراک و تغذیه آنان را فراهم کرد.

پخت غذاهای ارمنی بسیار حساس هستند، اگرچه معمولاً غذاهای آسانی می پزند؛ در نتیجه طعم آن بستگی به آشپز آن دارد. به همین خاطر است که همیشه باید به دنبال مادربزرگی ارمنی بگردید که دقیقاً آنچه را که باید تست کنید را برای شما سرو کند. به همین خاطر من در ارمنستان به دنبال بهترین رستوران هایی می گشتم که این حس را به من بدهد.

بهترین رستوران در گیومری

رستوران هاتساتون یکی از آن بهترین رستوران هاست. رستورانی عالی در قلب شهر گیومری. بی تردید این باید یکی از معروفترین رستوران های این شهر باشد؛ رستورانی که نه تنها برای توریست ها غذای محلی سرو می کند، بلکه رستورانی عالی برای خود محلی ها هم به شمار می رود، رستورانی بین المللی که از غذاهای محلی ارمنی، تا غذاهای محلی گرجی و ایتالیایی، نوشیدنی های محلی و سوپ های گرم در آن سرو می شود.

بهترین رستوران گیومری

اتمسفر

رستوران هاتساتون، در این شهر سرد، دارای فضای بسیار گرمی است. فضای چوبی، و رنگ چوبی منحصر به فرد آن، لحظات خوبی را برای هرکس می تواند رقم بزند. کارکنانی با لبخند صمیمی، با توانایی صحبت در سه زبان، آماده پذیرایی از شما هستند. برای من که دو بار در آنجا شام خوردم، حس این را القا می کرد که دریک خانه ی روستایی گرم در روستایی سرد در بالای کوه در حال خوردن سوپی گرم هستم. از نظر من فضا، و برخورد گارسون های یک رستوران بسیار مهم است، و اگر بخواهم از این دیدگاه به این رستوران نظر دهم، باید نمره 10 از 10 را برایش انتخاب کنم.

رستوران هاتساتون (Հացատուն Գյումրի)

خوراکی ها

می خواستم هم غذاهای محلی و هم غذاهای بین المللی این رستوران را تست کنم. شب اول سوپ های مختلف و بسیار خوشمزه ای را تست کردم، که واقعا بسیار تازه بود. شب دوم، به پیشنهاد کارلن، از بهترین مجریان تور در گیومری، پیتزای این رستوران را تست کردم. فوق العاده بود. کیفیت تمامی محتویات آن تازه و خوشمزه بود. سالاد محلی هم یکی از آن چیزهاییست که سفره های ارمنی ها نمی توان حذف کرد.

رستوران هاتساتون (Հացատուն Գյումրի)

رستوران هاتساتون (Հացատուն Գյումրի)

گیومری: بهترین راهنمای تور گردشگری

همانطور که نوشتم، در شهر گیومری با کارلن آشنا شدم. جوانی بسیار باهوش، باسواد، و میهن دوست، که عاشق شغل خود یعنی راهنمایی تور است. او یکی از نخستین افرادیست که در ارمنستان می شناسم که قلبش برای میهنش می تپد، او میخواهد تاریخ این شهر، یعنی الکساندراپل، یا گیومری را به جهانیان نشان دهد. آنها را در موزه های متعدد این شهر همراهی کند، و همه چیز را به بهترین شکل در زبان انگلیسی، روسی و یا ارمنی به آنها بیاموزد. من فرصت این را نداشتم که توری را با کارلن بروم، اما مطمئنم در سفر بعدی این کار را خواهم کرد. بی تردید او می تواند بهترین لیدر محلی این شهر باشد، از صحبت کوتاهی که با او داشتم این را آموختم. در نتیجه از فضای خالی انتهای این پست استفاده می کنم تا کارلن را به دوست داران گردشگری معرفی کنم.

کارلن - راهنمای تور گیومری ارمنستان
کارلن
راهنمای تور گیومری ارمنستان

یکی از بهترین راهنمایان تور گیومری ارمنستان. راهنمای کامل گیومری در ارمنستان با لیستی از بهترین کارهایی که در گیومری باید انجام دهید، به علاوه اطلاعاتی در مورد نحوه رفتن از ایروان به گیومری.