جزیره هرمز: جزیره رنگین کمان

حس می‌کنی داری لمسش می‌کنی؟

به کشورهایی سفر کرده‌ام که می‌دانم ایرانیان بسیار آرزوی سفر به آنهارا دارند، بسیار شنیده‌ام که جلوی سفارت‌هایشان صف‌های طولانی تشکیل می‌شود، بسیار شنیده‌ام با درخواست ویزای ایرانیان موافقت نمی‌شود. من در این سالها که به این کشورها سفر نمودم تصاویری از آنها پست نکردم، برای مثال تابحال سه بار به آلمان سفر کردم و یک بار برای مدت طولانی‌تر در آنجا بودم. هیچ عکسی از آن بر روی صفحه من نمی‌بینید چراکه برای خودم جذابیت خاصی ندارند. جزیره هرمز اما، سال پیش که به آن سفر کردم، ساخت ویدیوی آن یکسال به طول انجامید، چون هرچه میساختم پاک می کردم، هرجور که میساختم اون حس بودن در آنجا را بیان نمیکرد، و هنوز هم نمی‌کند… کمتر کسی را میشناسم که پس از سفر به هرمز، سفر دوم خود را برنامه ریزی نکرده باشد. مارکو پولو، جهانگرد ونیزی، دوبار از هرمز دیدن کرده است.

جایی به دور از جهان، بی‌نیاز از ویزا، بی‌آلایش و ساده، با مردمی گرم و مهربان (حتی گرم تر از من😳)، جایی که نه تصاویر و نه واژه‌ها می‌توانند آنرا بیان کنند… هرمز باید لمس شود.

هرمز جاییست که دوست دارم سالها در آن بمانم، زندگی ساده خود را آغاز کنم، به دور از آدمهای عصبانی شهرهای بزرگ در کنار مردمی با مهربانی بی کران زیست کنم. فکر می کنم این شبیه چیزیست که تمام زندگی ام دنبالش میگشتم، جایی خارج از جهان، جایی که باید از روی نقشه های سیاسی پاک شود…

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.