وحید تکرو
منتشر شده در

پرواز من با PS752 به اوکراین

اوکراینایران

––– بازدید
0 دیدگاه
نویسندگان
  • نویسنده
    نام
    وحید تکرو
    بحث در توییتر
    @vahidtakro

امروز از شنیدن سقوط هواپیمای PS752 بسیار غمگین شدم، چرا که پیش از این مرا با خود به اوکراین برده بود. این تنها تصاویری است که از درون این هواپیما گرفتم.

تقریباً 3 سال پیش بود که با این هواپیما به کی‌یف و سپس به پاریس پرواز کردم. در آن زمان این هواپیما بسیار نو و شیک بود، هیچوقت درصدی احتمال نمیدادم روزی سقوط کند. بر طبق عادت زمانی که از داخل هواپیما عکس مینداختم، خانم های اوکراینی خدمه پرواز گفتند "فقط لطفاً از ما عکس نگیرید"، آنها نمیدانستند در آینده نچندان دور خطری بزرگتر در انتظارشان است. چقدر آسمان در این مسیر زیبا بود، هواپیما زمانی که از مرز ایران عبور می کرد، کم کم طلوع را از لابلای ابرها میشد دید، که از آن طرف سایه هواپیما را بر روی ابرها می انداخت. این زیباترین صحنه ای بود که هنگام هر پروازی میدیدم.

این هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 متعلق به خطوط هوایی بین المللی اوکراین پس از پرواز از فرودگاه تهران سقوط کرد. این هواپیما که به کی‌یف پایتخت اوکراین سفر میکرده، 180 مسافر و خدمه داشته است. همه مسافران پرواز شماره PS752 خطوط هوایی بین المللی اوکراین، جان باختند.

پانوشت: در سال 2018 برادرم با همین هواپیما به کی‌یف سفر کرد و بارش در فرودگاه گم شده بود، و پس از سه روز بدون پرداخت هیچ غرامتی چمدانش را به او ارسال کردند. او دل خوشی از این ایرلاین نداشت.

0 دیدگاه

بارگذاری دیدگاه ها