سخنرانی واکین فینیکس در اسکار 2020 برای بهترین بازیگر نقش اول مرد

شاید باور نکنید اما حالا که این متن را مینویسم حتی هنوز فیلم “جوکر” را ندیدم. زیاد اهل فیلم نیستم، فقط در زمانهای خالی فیلم می بینم. اما هر سال مراسم‌های اسکار، گرمی و بفتا، گلدن گلوب را میبینم.

هر بار که این مراسم هارا میبینم، از آنجایی که صدای این فستیوالها بسیار بلند است، منتظر میشم تا ببینم آیا کسانی که میکروفن بر دست میگیرند، حرفی خارج از مسائل فستیوال و تشکرها میزنند یا نه. در واقع منتظر میشم تا ببینم آیا کسی حرفهای دل مرا می زند یا نه. واکین فینیکس اما، بازیگر فیلم جوکر، پس از دریافت اسکار بهترین بازیگرمرد، حرفهایی را زد که باعث شد بسیار با او احساس هم‌اندیشی کنم. حس میکنم که او چقدر شبیه من است، و چطور کلماتی را برای بیان احساساتش پیدا کرده، این هم خودش یک استعداد است. اگر من هم بجای او بودم احتمالاً حرفهایی مشابه او میزدم، این بهترین صحبتی بود که در این چهار مراسم زده شد.

او بدون لبخند، بدون غرور، بدون ترس بالا آمد، و از دست زدنهای دیگران استقبال نکرد، او میداند در این جهان ترسناک وقتی برای گذر نیست و از لحظاتی که به او برای صحبت داده شده باید استفاده کرد تا صدای بی‌صدایان باشد.

در جایی که او جمله ای از برادر نوجوانش خواند، من هم با او اشک ریختم، به نظر میرسد او شاهد مرگ برادرش بر اثر اوردوز مواد مخدر بوده. این ویدیو رو ترجمه کردم. لطفا با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

ارسال کامنت

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.